reklama
7
Znalazłem arcyciekawą wypowiedź Abpa Głódzia: Raport dot. badania współpracy księży z SB jest tajny.http://www.polskieradio.pl/iar/wiadomosci/?id=64986Metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź powiedział, że raport komisji diecezjalnej, powołanej do badania współpracy księży z SB, jest tajny i nie zostanie udostępniony opinii publicznej.Przy tej okazji hierarcha poinformował także:Arcybiskup Głódź wyjaśnił, że raport komisji diecezjalnej nie ogranicza się do nazwisk ewentualnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa, ale ukazuje najnowszą historię Kościoła.Tak więc wychodzi na to, że Kościół zamierza ukryć przed wiernymi swoje dzieje najnowsze. Ładnie to tak?

Comments

 1. 3

  rollo 3971 days ago Permalink

  Kosciol Katolicki jest najwiekszym beneficjentem przemian ustrojowych w Polsce. Czerpie pelnymi garsciami profity kosztem panstwa polskiego. Panstwo utrzymuje Fundusz Koscielny, zatrudnia katechetow w szkolnictwie, kapelanow w policji, wojsku, urzedach celnych, strazy pozarnej. Komisja Majatkowa przyznaje wskazywany przez Kosciol majatek jako rekompensate za utracony majatek. Przy czym wartosc przekazywanego majatku jest wyceniana skandalicznie nisko. SKANDLICZNIE. I nie przysluguje odwolanie od decyzji Komisji!!!. Co jeszcze bardziej SKANDALICZNE. Komisja nie prowadzi rejestru przekazanego majatku. I nie jest w stanie okreslic czy przekazala juz rownowartosc utraconego przez Kosciol majatku!!! Nie dosyc na tym. Wladze samorzadowe w Polsce sprzedaja Kosciolowi na dzialki niby to na cele koscielne z gigantycznym upustem. GIGANTYCZNYM. Stan posiadania Kosciola jest tajemnica niedostepna dla urzednikow RP - poniewaz nie jest prowadzony zaden spis tego majatku.
  Osobiscie oburza mnie fakt zajecia przez siostry Katarzynki baszty harcerzy w Braniewie. Swiadczy on wymownie o faktycznej stronie - czysto materialnej "duchowego poslannictwa". ZHP jest jedna z niewielu instytucji w Braniewie ktora organizuje czas mlodych ludzi uczac ich i ksztaltujac. A budynkow przejetych przez Kosciol jest jeszcze w powiecie co najmniej kilka. Pytanie jak wycenionych?
  Na superironie zakrawa fakt iz Kosciol jest megabeneficjentem a robotnicy ktorzy czynnie przyczynili sie do zmiany systemu zostali w wyniku przemian pozbawieni miejsc pracy i beda jej pozbawiani nadal w wyniku globalizacja o czym mozna bylo sie przekonac na wlasnym podworku - polityka grupy Heineken wobec browaru braniewskiego.

  Wracajac do meritum - jak owo ukrywanie najnowszej historii ma sie do slynnego "Prawda was wyzwoli" JPII? Chyba ze KK zrozumial to jako "Prawda was zaboli"?

 2. 2

  KrzysztofKotowski 3971 days ago Permalink

  rollo

  "Stan posiadania Kosciola jest tajemnica niedostepna dla urzednikow RP - poniewaz nie jest prowadzony zaden spis tego majatku"

  Jesli mi przypomnisz, to postaram sie opublikować stan posiadania gruntów zarówno KK jak i innych kosciołów na terenie powiatu braniewskiego (dane sprzed 5 lat) - m.in. ilość ha, numer działki, adres
  itp

  ""Prawda was wyzwoli" JPII? Chyba ze KK zrozumial to jako "Prawda was zaboli"?"

  Może to być. Bo tak wygodniej jest?

  pozdr