reklama
6
Wałęsa myśliciel:

Teraz, jak zostałem tym europejskim mędrcem, myślę o strukturach, programach pod Europę, pod globalizację. Na przykład nie zgadzam z tym, że jest kryzys.Wałęsa składak:

Czasami byłem głupszy, ale wciągałem od tych mądrych, złożyłem sobie i wygrywałem. Grałem też z profesorami. Potrafiłem wybrać, co oni zrobili dobrze, a co źle, i z tego składałem.Wałęsa drogowskaz:

Tutaj właściwie swoje zrobiłem. Razem zwyciężyliśmy, przesądziłem o kierunku Polski: Zachód, kapitalizm, demokracja. I teraz mógłbym się zająć tylko jakimś tam fragmentem, a przecież miałem całość...Dramat Wałęsy:

Cały mój dramat był zawsze w tym, że ja nie mogłem powiedzieć, w co gram. A moja koncepcja reformy, rewolucji była zupełnie inna, chciałem się wyrwać z samą Polską na Zachód.Wałęsy z nocnej zmiany II:

Wybierzemy innych. Na razie przyglądajmy się. A przecież ten Komorowski jest niezły. Nawet ten Pawlak, on ma to swoje zaplecze, ale to zaplecze można mu trochę przyciąć.Wałęsa boski:

Jak nie uzgodnimy wspólnych wartości, jak nie zrobimy dziesięciu przykazań ponadreligijnych, ale fundamentalnych, na których się oprzemy, to nic z naszego świata nie będzie.Wałęsa czeka na decyzję.

A ja oczekuję odpowiedzi, czy świat rozwijamy lewicowo wolność jednostki, wolność rynkowa, czy mówi inaczej: człowiek musi mieć wartości, porządek, ograniczenia?Strachy Wałęsy:

Bardziej teraz Chin niż Rosji się boję. Inaczej niż dawniej. Musiałem po to przeżyć 25 lat od tego Nobla.Format Wałęsy.

Ja już dawno nie jestem tylko Polakiem. Nie mieszczę się w tym kraju. Wszyscy musimy w paru tematach być więksi, patrzeć dalej jak PolskaMyśli wydobył Piotr Najsztub, wyboru dokonał rekontra.Lech Wałęsa członek Grupy Refleksji Unii Europejskiej nazywanej Radą Mędrców. Uhonorowany doktoratami honoris causa uczelni na całym świecie mimo braku matury.