reklama
7
MiejskoGminny Ośrodek Kultury we Fromborku w najbliższą niedzielę organizuje dwie imprezy: Prawybory parlamentarne 2007 oraz Święto Pieczonego Ziemniaka. Obie odbywać się będą praktycznie w tym samym miejscu i mogą doskonale współgrać ze sobą.

Festyn ziemniaczany przyciągnie, jak zawsze, sporą grupę mieszkańców Grodu Kopernika, a tłumy wyborców będą doskonałym poligonem testowym dla ugrupowań, które startują w zbliżających się wyborach parlamentarnych; będzie to dla nich doskonała okazja sprawdzenia się praktycznie na starcie wyścigu wyborczego (termin zgłoszenia do PKW kompletnych list upływa bowiem 26 września br.). Wyniki głosowania pozwolą im np. uaktualnić oraz dostosować dalszą strategię kampanii wyborczej. Swój udział w prawyborach zapowiedziały niemal wszystkie liczące się w sondażach partie. Walka wyborcza nie będzie jednak odbywać się na noże, gdyż organizator wykluczył tego rodzaju praktyki w regulaminie (niżej wyciągi z regulaminów obu imprez).

Wszystkich, którym przyjdzie ochota oraz będą mieli czas na przybycie do Fromborka, serdecznie zapraszam, jako współorganizator imprez.

O szczegółowe informacje można dowiadywać się telefonicznie [MGOK 55 243 71 71, tel. kom. 517 968 462], za pomocą poczty elektronicznej: koteusz@interia.pl lub mgokfrombork@o2.pl . Informacja o imprezach została także umieszczona na oficjalnej stronie samorządu fromborskiego: www.frombork.pl .

Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam

Krzysztof Kotowski, dziennikarz free lancer23 września 2007r.

Prawybory parlamentarne 2007

Kampania wyborcza i wybory w dniu 23 września br. we Fromborku przebiegać będzie według następujących zasad ogólnych:

Oficjalnie prowadzona będzie w godzinach od 12.00 do 16.00.

Partie mogą rozstawić swoje stoiska (np. namioty) oraz prowadzić poprzez swoich przedstawicieli akcję informacyjną na terenie całego miasta.

Reprezentanci partii mają zagwarantowane wystąpienia w miejscu przeprowadzania imprezy tj. na terenie Osiedla Słonecznego z trybuny przy M-GOK; wystąpienia prezentowane będą w dwóch blokach przemówień (np. po 5 minut dla każdej partii czas do uzgodnienia), a kolejność wystąpień ustalona zostanie w drodze losowania. Organizator zapewnia oczywiście sprzęt nagłaśniający.

W trakcie kampanii zabronione są agresywne ataki na przeciwników politycznych; dozwolone jest jedynie porównywanie programów. Wszelkie przejawy agresji politycznej (interpretacja leży w gestii organizatora) mogą spowodować, że organizator poprosi przedstawicieli partii o dowolną wpłatę na rzecz organizacji pozarządowej działającej na terenie Fromborka.

Lokal wyborczy otwarty będzie (w godz. 12.00 16.00) w siedzibie MGOK. W głosowaniu będzie mógł wziąć udział każdy dorosły przybyły na imprezę. Głosujący oddadzą swe głosy na poszczególne komitety wyborcze, a nie na kandydatów poszczególnych ugrupowań.

Warunkiem uczestniczenia w kampanii jest przywiezienie przez przedstawicieli ugrupowań kiełbasy wyborczej (np. kiełbasy, kanapek, słodyczy, pieczonego prosiaka lub drobiu itp.)Święto Pieczonego Ziemniaka

W programie imprezy m.in.:

Konkursy, gry i zabawy wśród których m.in.: strzelanie z łuku do celu, lanie wody, strącanie jabłuszek kręgle, przeciąganie liny (obowiązkowo z udziałem przedstawicielek płci pięknej), rzut gumiakiem do beczki, wszyscy podskakujemy.

Konkurs piękności bloków Osiedla Słonecznego oraz zgłoszonych bloków z terenu miasta (komisja oceniać będzie m.in. elewację zewnętrzną, otoczenie budynków, klatki schodowe).

Turniej piłki nożnej drużyn 5-osobowych.

Turniej piłki siatkowej.

Pieczenie ziemniaków (ognisko na placu obok bloku Nr 14 na Osiedlu Słonecznym) oraz pieczenie kiełbasek, grilowanie.

Wspólne gotowanie ZUPY NA GWOĹšDZIU I Z CZEGO SIĘ DA M-GOK zapewnia wkładkę mięsną, a pozostałe składniki uczestnicy imprezy).

Comments

 1. 1

  prowokat123 4378 days ago Permalink

  Jak mają dawać za darmochę kiełbasę, a jeszcze do tego ma to być kiełbasa wyborcza, to jadę do Fromborka. Ciekaw jestem tylko czy organizatorzy wprowadza zakaz spozywania alkoholu. Jak będzie można pić piwo na imprezie - najlepiej, żeby też było darmowe - to melduję się we Fromborku w niedzielę na pewno.

 2. 0

  KrzysztofKotowski 4378 days ago Permalink

  Cieszę się, że ktoś tak szybko zauważył wpis. W "nagrodę" informuję, że darmowe piwo to.... wielce prawdopodobna okoliczność.
  pozdrawiam
  Krzysztof Kotowski

 3. 0

  god 4377 days ago Permalink

  Wpis wydaje się o tyle interesujący, że został od razu przeniesiony na pierwszą stronę. :)

  pzdr