reklama
6
Znalazłem to na blogu p. Kotowskiego w Salonie24 i postanowiłem wkleić tutaj. Ciekaw jestem dlaczego autor nie zamieścił tego tutaj właśnie?

==================================Zlot funkcjonariuszy Służby Bożej powiatu braniewskiegoTekst ten zamieszczam na prośbę i traktuję go jako swego rodzaju, dość kontrowersyjną, ale jednak ciekawostkę. Tytuł pochodzi ode mnie.Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!Dość powszechna staje się tradycja spotkań po latach: a to kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy (podstawówka, szkoła średnia, studia), a to dawnych pracowników zakładów pracy (tych zlikwidowanych i jeszcze funkcjonujących), a to członków jakiegoś innego kolektywu.Dlaczego więc nie moglibyśmy się spotkać my dawni funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa? Możemy przecież i wcale nie musimy się z tym kryć!Proponuję tradycyjną już datę czyli 7 października. Pamiętacie przecież, że w okresie naszej służby krajowi tego właśnie dnia obchodzone było Święto Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa. Była to tradycja świętowana aż do 1989 roku z okazji powołania do życia, w 1944 roku, Milicji Obywatelskiej.Na razie kieruję ten apel do b. funkcjonariuszy SB z terenu powiatu braniewskiego, ale chętnie też gościć będziemy koleżanki i kolegów z innych regionów naszego kraju. Dajmy przykład innym, tym żyjącym jeszcze, i spotkajmy się w gronie dawnych pracowników naszej służby tej ganionej obecnie, ale przecież niezbędnej w swoim czasie do funkcjonowania naszego kraju.Sadzę, że warto zaprosić na nasz zlot także funkcjonariuszy b. Milicji Obywatelskiej, z którą to formacją nasza służba miała ścisłe związki, a w okresie tzw. przemian ustrojowych wielu naszych towarzyszy (po pozytywnej weryfikacji) znalazło w MO, a później w Policji schronienie przed nagonką, która się rozpętała po 1989 roku.Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!Nie mamy czego się wstydzić, przecież służyliśmy wiernie naszemu krajowi, czego chyba nie rozumieją dzisiaj niektórzy. Mieliśmy do wypełnienia poważne zadania i wypełnialiśmy je zgodnie z wolą naszych przełożonych, dla dobra i zachowania bezpieczeństwa naszego kraju. Służyliśmy krajowi profesjonalnie i z pełnym poświęceniem. Jeżeli ktoś teraz zarzuca nam, że działaliśmy bezprawnie, to niech przyjrzy się działaniom obecnych służb. Zasady przecież się nie zmieniły. Zmianie uległy tylko warunki, w jakich się służy krajowi oraz zwierzchnicy, którzy stawiają wymagania i polecają wykonywanie zadań.Niedawno spotkaliśmy się w dość wąskim gronie b. funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz Milicji Obywatelskiej i uznaliśmy, powołując komitet organizacyjny, że warto skorzystać z okazji do wspomnień w gronie dawnych koleżanek i kolegów póki jeszcze jest to możliwe, bo wielu z nas, bardzo wielu, nie ma już na tym świecie.Chętnych do udziału w spotkaniu 7 października 2008 roku proszę o jak najszybszy kontakt listowny na adres: Komendant, 14500 Braniewo, ul. Kościuszki 103.

b. Komendant

Comments

 1. 0

  prowokat123 4002 days ago Permalink

  I jeszcze jedno pytanie do autora!

  Co się stało z moim tekstem, który pozwoliłem wykorzystać? Tytuł chyba: Mama chwalą nas!

 2. 0

  monter 4002 days ago Permalink

  A co autor zrobił coś strasznego :)

 3. 0

  KrzysztofKotowski 4002 days ago Permalink

  dzięki za publikację, bo właśnie miałem wrzucić.
  A co do poprzedniego tekstu, to przyznaję, że zapomniałem go wykorzystac, ale nadrobie chyba. Przepraszam.

 4. 0

  KrzysztofKotowski 4002 days ago Permalink

  Monter,
  a dlaczego wszystko tutaj po angielsku? Ja nie wszystko rozumiem i mogę sie pogubić.

 5. 0

  KrzysztofKotowski 4002 days ago Permalink

  Aaaaa... chyba załapałem! Jakieś normy europejskie zaczęły obowiązywać. :)

 6. 0

  god 4002 days ago Permalink

  moment remont jest :)

 7. 0

  KrzysztofKotowski 4001 days ago Permalink

  god
  "moment remont jest :)"

  Cie choroba! Moze i dobrze z tym remontem, ale ja po angielsku to tylko np. enter rozumiem. Ale patrzę, że jest nas teraz 3 razy więcej. Tyle, że pełno angielskich nicków sie tu pojawiło. Będą pisac jednak po polsku?

  pozdrawiam