reklama
7
Prezentuję autentyczny fragment wypracowania ucznia jednej z braniewskich szkół. Oczywiście nie zdradzę której, jak również nie zdradzę też tożsamości autora tego rewelacyjnego tekstu. Zapewniam jednak, że jest on prawdziwy.Fragment wypracowania na temat Ludzie ludziom zgotowali ten los interpretacja myśli Zofii Nałkowskiej.W obozach obozowicze dopuszczali się najokrutniejszych rzeczy, zabawiali się w kanibalizm, jedzono surowe mięso swych tak samo głodnych jak i oni głodni.

Ci, którzy zostawali w obozach mieli nieprzyjemne życie, byli często prześladowani. Pracowali w fabrykach, kotłowniach, gdzie nie dostawali wynagrodzenia, ponadto nie dostawali zbyt dużo jedzenia, tylko kawałek chleba i nie jestem pewien czy masła. Chodzono tam w ogolonych często na łyso głowach, ponieważ panowała plaga wszy i gnid, gryzły w głowę i często drapano się do krwi.

Moim zdaniem Niemcy w tamtym czasie byli najokrutniejszym narodem, gnębiono, zabijano ludzi. Ale zrobiono również i dobre rzeczy, mieli swoje dobre strony, na przykład w postaci mydła z ludzkich szczątków.I to by było na tyle.

Comments

 1. 0

  prowokat123 4217 days ago Permalink

  Taaaak! Mydło dobra rzecz, ale fragment makabryczny.

 2. 2

  heniekb 4209 days ago Permalink

  Jacy dobrzy cie Niemcy :) ha ha ha

 3. 0

  KrzysztofKotowski 4206 days ago Permalink

  "Jacy dobrzy cie Niemcy"
  I jacy pragmatyczni! Widać, że ten pragmatyzm niektórzy podzielają. W tym konkretnym przypadku: straszne!