User obserwator | Upvoted Braniewo News
reklama

Obserwator

Janusz Piskorski
0 Following 1 Followers
52
"...w pracach komisji należałoby ograniczyć udział tzw. strony społecznej..."

"...Jarosław Urbaniak, poseł Platformy Obywatelskiej... że wypowiadającemu te słowa posłowi bardzo uwiera art. 4 Konstytucji RP, zgodnie z którym "władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu", a władzę tą Naród sprawuje - owszem - za pośrednictwem "swoich przedstawicieli", ale również bezpośrednio."O tym jak niektórym posłom odbija się czkawką bycie posłem.

wiecej: http://prawo.vagla.pl/node/9002
51
inne spojrzenie na pomoc dla Haiti...Prezydent USA Barack Obama w dwa dni po kataklizmie zapowiedział, że przekaże 100 mln dolarów na pomoc ofiarom. Czyli 9,4% kwoty, którą pół roku temu zatwierdził Kongres na kontynuowanie najazdu na Afganistan i Irak (106 mld dolarów). USA mają posłać 399 lekarzy by dorównać Kubie. Dalej laureat Pokojowej Nagrody Nobla mówił już tylko o wojsku. Wymieniając: 2200 marines; lotniskowiec; statek-szpital; trzy statki-amfibie; 3500 żołnierzy z 82 Dywizji Powietrzno Desantowej. To właśnie jej maszyny opanowały pałac prezydencki. Jak ostrożnie zauważa
Read More
Christian Science Monitor, misja 82 Dywizji nie jest jasna....wiecejhttp://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Haiti-doktryna-szoku-w-praktyce/menu-id-197.html
47
Kto myślał, że z upadkiem tzw. socjalizmu/komunizmu w Polsce nie będzie cenzury ten chyba teraz jest gorzko rozczarowany.

A co najciekawsze tą formacją, która wprowadza cenzurę jest liberalna PO - podobno wywodząca się z Solidarności? (PSL się w tej rozgrywce nie liczy, tak przystawka dla PO)

więcej o tym pisząVagal.pl:
Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych


Puls Biznesu: Rząd wprowadza e-cenzurę


TVN24:
Read More
w.tvn24.pl/12692,1638879,0,1,rzad-ocenzuruje-internet,wiadomosc.html">Rząd ocenzuruje internet?


Onet.pl: Rząd bierze się za internet


eFakt.pl Rząd ocenzuruje internet?!
37
Daukszewicz to ten co w Szkle kontaktowym przedstawił tekst pt. "Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska" na antenie TVN24 jako swój?

Jak się później okazało - cytuję za Vagla.pl (http://prawo.vagla.pl/node/8776)

"...był w rzeczywistości autorstwa kogoś innego, ale znany satyryk "był święcie przekonany, że go sam popełnił", "bo zgrabnie, porządnie napisany". Szklano-kontaktowy komentator zaoferował na antenie "flaszkę" prawdziwemu autorowi, czyli publikującemu w Salon24.pl Bernardowi."Pan K.D. umie się śmiać z innych jednak jakoś nie widzę w nim szczerego satyryka.
Read More
/>

Wg plakatów wiszących na słupach itp. ma wystąpić w Braniewie na początku lutego br.
35
Co jakiś czas pojawiają się informację o próbach zmiany prawa autorskiego z korzyścią dla jednej grupy społecznej.

(http://di.com.pl/tagi/acta)"Jutro Parlament Europejski będzie głosował nad raportem M. Gallo - dokumentem dotyczącym m.in. piractwa w internecie. Przyjęcie tego tekstu może otworzyć drogę do wprowadzenia w całej europie ostrych rozwiązaniach antypirackich, szkodzących tak naprawdę wszystkim internautom." cyt. za DIAutorem/Twórcą jest każdy z Nas ludzi (nawet zwierzęta można by było w niektórych obserwowanych sytuacjach nazwać twórcami/autorami
Read More
- np. tworzenie narzędzi:).

Jednak próby zmian prawa mają na celu chronić tylko grupę tych "tych co uważają że są lepszymi twórcami niż inni (co jest tylko w świetle nauk kognitywnych [http://pl.wikipedia.org/wiki/Kognitywistyka] subiektywne) - czytaj mających za sobą korporację".

W taki sposób dochodzi do segregacji społeczeństwa (ludzi) na tych co są uprzywilejowanych i tych nieuprzywilejowanych.

Co budzi moje największe obawy to próba wmówienia, że zmiany są robione po to by chronić nas ludzi. A takie uzasadnienia dla przeprowadzanych zmian, nigdy nie są prawdziwe.

Nadmienię tylko, że każde działanie z którego powstaje dzieło (czy to będzie rysunek dziecka, czy dzieło filmowe) jest pochodna innych dzieł. Nie ma żadnego dzieła stworzonego bez pochodnych.

Ewidentnym przykładem tu są np. legendy czy też starożytne mity, historie - na podstawie w/w są tworzone filmy, książki - a czy ktoś zapłacił twórcą tych mitów, legend które wywodzą się w końcu z zachowanych pism czy to na papirusie czy to na skale.cytując za DI:

"La Quadrature du Net namawia do pisania i dzwonienia do europosłów. Zajmuje to zwykle nie więcej niż 5 minut. Dane kontaktowe polskich eurodeputowanych znajdziemy na stronie PE.

http://www.europarl.europa.eu/members/public/geoSearch/search.do?country=PL&language=PLPisanie e-maila oczywiście wymaga czasu. Dzwonienie wymaga nieco więcej chęci i nawet zapłacenia za rozmowę. Warto jednak zauważyć, że tak wygląda cywilizowana walka o prawa internautów.""Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich" Thomas Jeffersonpozdrawiam
32
"...minister odpowiedzialny za służby mundurowe relacjonował konieczność rozważenia likwidacji instytucji dozwolonego użytku osobistego w Polsce. Dowiedzieliśmy się również, że są już gotowe założenia do ustawy, która ma wprowadzać możliwość odcinania internautów od Sieci."zaczyna się coraz ciekawiej robić w tz. demokracji
22
Na Braniewiaku gorąco na temat grudniowych wyborów.Jedni sami pod różnymi nickami promują siebie tak jak chociażby Duda, co zauważył nawet jeden z komentatorów.A reszta krytykują wszystkich startujących, wyciągając wszelkie ich brudy.Jak to w kampanii, jak ktoś się wystawia to musi teraz o sobie się nasłuchać.Większość to zwykła złośliwość i ani kszty prawdy.Taka nasza polska natura.Tym bardziej że wpisy są anonimowe zatem można używać najgorszych bluzgów.I tu znów wyłazi nasz poziom w dyskusji.Stąd konkluzja dla wpisujacych się-tak jak opluwasz kandydujących tak teraz spójrz na siebie, jesteś
Read More
taki sam.Mówię dom tych, którzy nie silą się na merytoryczną ocenę tylko śląd k...y i ch...je tylko dlatego że jakiejś osoby nie cierpią.Ja na kandydatów których nie znam nie będę się wypowiadał.Znam za to Dudę ale o nim nie mogę powiedzieć nic dobrago i to tyle w tym temacie.
19
Ogień został zauważony wczoraj (20.09.2009) około północy przez jednego z mieszkańców bloku wielorodzinnego przy ulicy Armii Krajowej w Braniewie. Zaalarmowane służby ratownicze przeprowadziły ewakuację mieszkańców. Z mieszkania na poddaszu policjanci uratowali...wiecej w serwisie www KPP w Braniewe